Podłoga w naszym domu - bambus naturalny

Podłoga w naszym domu – bambus naturalny

Czas na kolejny wpis z nowego domu 🙂 Tym razem nie będzie to pomieszczenie, a najważniejszy element naszego wnętrza czyli – podłoga.

Wybór podłogi był oczywisty. Bardzo chciałam aby była jakościowo dobra. Odporna na zarysowania, zwłaszcza mając kota w domu oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Zdecydowaliśmy się więc na deskę podłogową z bambusa prasowanego.

W salonie sprzedaży, w którym zakupiliśmy naszą podłogę wybór kolorów i rozmiarów był spory. Ostatecznie wybraliśmy deskę w kolorze bambusa naturalnego o długości 185cm, który idealnie pasuje do naszego wnętrza.

Podłoga z bambusa prasowanego jest ekologiczna gdyż należy do najszybciej rosnących roślin, osiągając przyrost około 1 m dziennie. Jest rodzajem bylin o drewniejących łodygach należący do rodziny wiechlinowatych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bambus

Deska z bambusa prasowanego powstaje ze sprasowania pod bardzo wysokim ciśnieniem łodyg bambusa. Taka deska może być ostatecznie zabezpieczona olejem lub lakierem.
My zdecydowaliśmy się na lakier, ponieważ jest on bardziej błyszczący, a aż 7 jego warstw bardzo dobrze zabezpiecza samą deskę przed uszkodzeniami. Dodatkowo lakier utwardzany jest promieniami UV co czyni go jeszcze bardziej odpornym, zwłaszcza w naszym przypadku… na kocie pazurki 😀

Oczywiście lakier wolny jest od rozpuszczalników i spełnia najbardziej rygorystyczną normę dotyczącą emisji formaldehydów – E0.

Co ciekawe, deska z bambusa prasowanego jest znacznie twardsza od popularnych desek dębowych mimo, że sam bambus jest rodzajem trawy 🙂

Gotowa podłoga ładnie się prezentuje i co najważniejsze spełnia nasze oczekiwania. Jednym słowem jesteśmy nią zachwyceni.

Monika G.

Początkująca blogerka. Szczęśliwa żona oraz mama dwóch cudownych córeczek. Właścicielka charakternego Ragdolla, kotki która lubi być zawsze w centrum uwagi. Pasjonatka podróży, aranżacji wnętrz, dobrego jedzenia i wyczucia smaku.

Pin It on Pinterest